“De vraag naar kant-en-klare zanddeeg taartbodems op maat groeit snel”, zegt zaakvoerder Alex De Langhe van Sablé Breton Bakery. “We passen desgewenst ook de receptuur aan de wensen van de klant, mits deze verwerkbaar is onze bakkerij.”
“De vraag naar kant-en-klare zanddeeg taartbodems op maat groeit snel”, zegt zaakvoerder Alex De Langhe van Sablé Breton Bakery. “We passen desgewenst ook de receptuur aan de wensen van de klant, mits deze verwerkbaar is onze bakkerij.”
“We zorgen voor een perfecte taartbodem waarvan de smaak en het bakgedrag in balans zijn en waarmee onze klanten hun smakelijke en aantrekkelijke creatie kunnen maken”, zegt zaakvoerder Alex De Langhe van Sablé Breton Bakery. De bakkerij is dan ook ontstaan uit passie voor patisserie en onze ervaring in de bakkerijsector. Het bedrijf startte met standaard formaten, maar op vraag van de industrie zijn andere formaten geen probleem.
Ambachtelijk
“Elke zanddeeg taartbodem wordt ambachtelijk vervaardigd in ons atelier, hiermee willen we ons onderscheiden van de industrie en authenticiteit uitdragen”, zegt de zaakvoerder. “Onze taartbodems leveren we afgebakken of in deegvorm (diepgevroren) aan onze klanten, waardoor we de kwaliteit behouden. Een productiemedewerker moet alleen nog de vruchten en vullingen op de bodem leggen.” Naast de traditionele Bretonse Sablé biedt de bakkerij ook een chocoladevariant aan voor chocoladetaarten. Het Bretonse zanddeeg is rijker aan boter en suiker en luchtiger. Een innovatie is een kant-en-klaar zanddeeg in een biologisch afbreekbare bakvorm met ambachtelijke uitstraling.
Trends
Een trend in de markt als minder suiker is beperkt, maar groeit wel, evenals vegan. “Suikervervangers in de receptuur van een taartbodem zorgen voor een andere textuur en mondgevoel van de bodem , net als bij vegan, weet De Langhe. “Hoe je ook went of keert. Een taart blijft een taart en dat is genieten.”
Op 17 juni jl. keurde het Europees Parlement definitief de nieuwe regels voor Nieuwe Genomische Technieken (NGT’s) goed. Hierdoor staat de Europese landbouw aan de vooravond van een ingrijpende transformatie.
De wereldwijde landbouw- en voedselproductie blijft de komende tien jaar toenemen, vooral dankzij hogere opbrengsten, technologische vooruitgang en een verdere intensivering van productiesystemen.
‘High (in) protein’ is uitgegroeid tot een van de meest zichtbare claims in de humane voedingsmarkt, zeker nu consumenten eiwitten steeds vaker associëren met gezondheid, vitaliteit en spierbehoud. Waar proteïnes in humane voeding vaak een marketinggedreven gezondheidsclaim ondersteunen, vervullen ze in dierenvoeding een fundamentele nutritionele...
Tegen 2050 moeten we twee miljard extra monden voeden. En dat op een planeet waar landbouwgrond schaarser wordt, grondwaterreserves uitgeput raken en klimaatverandering de spelregels herschrijft. Een gigantische uitdaging, maar volgens Catherine Alex kunnen we veel opsteken van wat ‘buiten onze aardbol’ gebeurt.